افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 21 July , 2024 ساعت تعداد دیدگاهها : 0×
پ
پ

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، سید جلیل میرمحمدی در ارتباط با خبر ۲۰ شبکه یزد گفت: مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای را برای اصلاح الگوی مصرف در بودجه ۱۴۰۱ گنجاند که در تاریخ ۵ آذرماه به تصویب هیئت وزیران رسید.

?وی افزود: آمار‌ها نشان می‌دهد که ۶۲ درصد از ۵۶۹ هزار خانوار استان یزد با افزایش قیمت گازبها مواجه نشده، ۳۳ درصد خانوار‌ها که در پلکان ۴ تا ۹ هستند با افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی و پلکان‌های دهم تا دوازدهم با قبض‌های بیش از یک میلیون تومان مواجه شده اند.

?نماینده تفت و میبد ادامه داد: در پیگیری از مدیرعامل شرکت گاز و مدیر گازرسانی کشور داشتم، مشخص شد که افزایش گازبها برای اکثر خانواده‌های یزدی بین ۹ تا ۹۶ هزار تومان بود و خانوار‌های پلکان یازدهم و دوازدهم، قبض بیش از یک میلیون تومانی دریافت کرده اند چرا که گاز برای این خانوار‌ها به صورت آزاد حساب می‌شود.

?وی اظهار داشت: در این راستا امروز مجلس تذکری داد تا فاصله بین پلکان‌ها به جای ۷۵ مترمکعب، تقریبا ۱۰۰ مترمکعب باشد تا پلکان‌ها افزایش قابل توجه داشته باشند و مبلغ قبض‌ها اصلاح شود.

?میرمحمدی با اشاره به اینکه چهار هزار و ۵۰۵ خانوار یزدی در پلکان یازدهم و هفت هزار و ۷۱۲ خانوار در پلکان دوازدهم قرار دارند، تصریح کرد: اگر مصرف از ۹۲۵ مترمکعب بالاتر باشد، به ازای هر مترمکعب باید ۶ هزار تومان پرداخت کنند و بر این اساس است که مبلغ گازبهای این خانواده‌ها بیش از یک میلیون تومان می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.