افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 18 May , 2024 ساعت تعداد دیدگاهها : 0×
پ
پ

دل‌نوشته‌ی دکتر میرمحمدی، نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز خبرنگار

🔸چند روزی بود که مرحله اول عملیات محرم تمام شده بود، خط شکسته شده و بچه‌ها در سنگرهای عراقی در حالت نیمه پدافند مستقر شده بودند.

🔸در میان انواع و اقسام ادوات جنگی و لباس و پوتین‌های عراقی، یک ضبط صوت نسبتا بزرگ همراه با تعداد قابل توجهی نوار کاست در گوشه‌ی یکی از سنگرهای عراقی توجهم را به خود جلب کرد.

🔸ضبط صوت را برداشتم و با کلی ذوق و شوق شدم خبرنگار! از ابتدای عملیات یک دوربین زنیت هم به همراه خود آورده و از بسیاری از همرزمانم که خیلی‌هایشان هم به شهادت رسیدند، عکس یادگاری گرفتم.

-برادر! لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از کجا اعزام شده‌اید؟
-هدف خود را از حضور در جبهه بفرمایید؟
-پیام شما به مردم چیست؟

🔸پاسخ‌های شیرین رزمنده‌ها را از یاد نمی‌برم:
-یاری دین خدا و انقلاب
-لبیک به فرمان امام(ره)
-نابودی صدام و دشمنان انقلاب
-ادامه راه دوستان شهیدم.

🔸در پاسخ به سوال سوم، تقریبا اول پاسخ همه‌ی آن‌ها این جمله معروف بود:
«من کوچکتر از آنم که بخواهم برای مردم عزیز ایران پیام بدهم»
و بعد شروع می‌کردند پیام دادن
دست از حمایت امام و ولایت فقیه برندارید و جبهه‌ها را خالی نگذارید.

🔸تا جایی که یادم می‌آید از شهید ابوالفضل قادری، شهید رضا حجار، شهید محمدحسین زارع زاده و شهید جواد طالبی مصاحبه گرفته بودم. نوارها را داخل کوله پشتی‌ام گذاشتم تا بعد از عملیات در اختیار تعاون تیپ بگذارم.

🔸همه با اعلام فرماندهی آماده حرکت برای انجام مرحله آخر عملیات بودیم. داخل شیاری مستقر شدیم و نماز مغرب را خواندیم اما ناگهان فرود آمدن موشک کاتیوشا وسط جمع‌مان و در نتیجه‌ی آن شهادت خیل عظیمی از همرزمانم و به شدت زخمی شدن خودم و گم شدن کوله و نوارهای کاست و چندین حلقه فیلم در کسری از ثانیه اتفاق افتاد.

🔸بعد از گذراندن دوره نقاهت، علاوه بر فعالیت‌های دیگری که در سپاه داشتم، شدم خبرنگار رزمندگان بسیجی اعزامی که تصاویرش را ملاحظه می‌فرمایید.

🔸بعدها در دوران دانشجویی با همراهی چند نفر از هم‌دانشگاهی‌ها، نشریه دانشجویی «رهنمون» را راه انداختم که گویا انتشار آن همچنان ادامه دارد.

🔸خوشحالم از اینکه در برهه‌هایی از زندگی‌، در حال و هوای خبرنگاری نفس کشیده‌ام و هر سال روز خبرنگار، قلب و دلم به سوی آن روزهای تکرار ناشدنی پرواز می‌کند!

🔸مطمئنا برای خبرنگاران عزیز کشور، شهر و دیارمان هم یادآوری فعالیت‌های گذشته، با همه سختی‌ها و فراز و فرودها، لذت بخش است.

🔸ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار، این روز را به تمام خبرنگاران کشورم و به ویژه اصحاب رسانه‌ی شهرستان‌های تفت و میبد تبریک عرض می‌کنم و برای آنان توفیق اطلاع‌رسانی مفید و صادقانه را دارم.

🔸روزتان مبارک و ایام به کام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.