افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 25 May , 2024 ساعت تعداد دیدگاهها : 0×
پ
پ

ماجرای کلینیک تخصصی طب کار دکتر میرمحمدی، واقع در بیمارستان امام صادق(ع) میبد چیست؟

🔹پاسخ: یکی از مستمسکهای تکراری جهت تخریب وجهه نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، که در آستانه انتخابات مجلس یازدهم (سال ۹۸) هم آزموده شده بود، موضوع کلینیک تخصصی طب کار ایشان واقع در بیمارستان امام صادق(ع) میبد است.

🔹از آنجا که به این شبهه بارها پاسخ داده شده، صرفا به بازنشر جوابیه دو سال قبل دفتر دکتر میرمحمدی، به برخی کانال‌های مجازی که در ۱۳ دی ۱۴۰۰ منتشر شد، اکتفاء می‌کنیم.

🔹متن جوابیه مذکور به این شرح است:

1- کلینیک تخصصی طب کار بیمارستان امام جعفر صادق علیه السلام، چند ماه پس از تودیع دکتر میرمحمدی از مسئولیت ریاست دانشگاه در سال ۱۳۹۳ (یعنی ۶ سال پیش از دوره نمایندگی ایشان) تاسیس گردیده است و اتفاق جدیدی حادث نشده است.

2- مطابق با سیاستهای کلی اصل ۴۴ و قوانین مرتبط با آن به دولت تکلیف شده تا بخشی از خدمات خود را به بخش خصوصی واگذار کند و بر این اساس در بخش بهداشت و درمان هم به انحاء مختلف (از جمله اجاره)، سالانه درصدی از خدمات به بخش خصوصی واگذار می‌شود. کلینیک تخصصی طب کار هم از این قاعده مستثنی نیست و در حال حاضر «با تعرفه دولتی» در بیمارستان امام صادق(ع) میبد در حال خدمت‌رسانی است.

3- برای این گونه واگذاری‌ها مثال‌های متعددی در بخش بهداشت و درمان می‌توان یافت ازجمله در خصوص تاسیس بخش آنژیوگرافی، بخش پزشکی هسته‌ای، بخش MRI در برخی از بیمارستانهای مرکز استان و نیز بخشی از خدمات تخصصی و فوق تخصصی کلینیک‌های ویژه خاتم الانبیاء(ص) و امام علی(ع)، آزمایشگاه مرکز دیابت ، آزمایشگاه مرکزی اردکان و…

4- مجددا تاکید می‌شود که واگذاری این خدمات به متقاضیان و اعضاء هیات علمی دانشگاه «مشروط به رعایت تعرفه دولتی» صورت می‌گیرد و پرواضح است که مردم عادی نیز از این فرآیند منتفع می‌شوند.

5- با انتخاب دکتر میرمحمدی به عنوان نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با حفظ امتیاز این کلینیک، مسوول فنی دیگری برای آن تعیین شده و قریب به ۱۸ ماه است دکتر میرمحمدی در این کلینیک هیچ بیماری را ویزیت نمی‌کند.

▪️توضیح اضافه‌تر:
🔹نظیر کلینیک طب کار میبد در بیمارستان‌های دولتی دیگر استان، نظیر بیمارستان رهنمون و برخی بیمارستان‌های دولتی دیگر استان‌های کشور نیز مدتهاست استقرار یافته که با یک جستجوی ساده می‌توان از جزئیات آن مطلع شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.