افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 15 April , 2024 ساعت تعداد دیدگاهها : 0×
پ
پ

نطق نماینده تفت و میبد و نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس در مخالفت با حذف بند «و» تبصره ۱۲ لایحه بودجه/ موافقت نمایندگان با این پیشنهاد دکتر میرمحمدی

🔹نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲، پیشنهاد حذف قسمتی از بند «و» تبصره ۱۲ لایحه بودجه که به تعیین سقف معافیت مالیاتی و نرخ مالیات بر مجموعه درآمد اشخاص حقیقی مربوط می شد را بررسی کرده و در نهایت با این پیشنهاد مخالفت کردند.

🔹دکتر سید جلیل میرمحمدی به عنوان نماینده کمیسیون تلفیق در مخالفت با این پیشنهاد بیان کرد: در این مصوبه، تنها پزشکان متخصص، فوق تخصص‌ و اعضای هیات علمی بالینی تمام وقت جغرافیایی که نه مطب داشته و نه در بخش خصوصی کار می‌کنند و با تعرفه یک دهم تا یک پانزدهم بخش خصوصی مردم را درمان می‌کنند و صرفا در مراکز دولتی ارائه خدمات می‌دهند از پرداخت مالیات معاف شده‌اند. اکنون این قشر یک مالیات پلکانی تا ۳۰درصدی را پرداخت می‌کنند ضمن پرداخت مالیات کارانه خود را نیز با تاخیر ۹ ماه تا یکسال دریافت کرده و همین کارانه نیز به صورت پلکانی به آنها پرداخت می‌شود.

🔹وی ادامه داد: یک متخصص که در بخش خصوصی کار می‌کند هیچ کدام از این محدودیت‌ها را ندارد. این معافیت مالیاتی از کل پزشکان متخصص و فوق تخصص‌ تنها نزدیک ۲۰ الی ۳۰ درصد کل را در بر می‌گیرد. به دلیل تاخیر در پرداخت کارانه ، الزام سقف درآمد ، پرداخت پلکانی کارانه و پرداخت مالیات ۳۰ درصدی پزشکان متخصص و فوق تخصص بالینی تمام وقت جغرافیایی که صرفا در مراکز و بیمارستان های دولتی در حال خارج شدن از سیستم درمانی هستند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.